Kaip bus tvarkomos mišriosios komunalinės atliekos Vilniuje nuo gegužės 1 d. ?

Kaip bus tvarkomos mišriosios komunalinės atliekos Vilniuje nuo gegužės 1 d. ?

Gerb. klientai,

Informuojame Jus, kad nuo 2018 m. gegužės 1 dienos pasikeitus Mišrių komunalinių atliekų tvarkymui visoje Vilniaus miesto savivaldybėje ir įvedus vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą, nuo šios datos už atliekų tvarkymo sistemos administravimą, rinkliavos apskaičiavimą / apskaitą ir surinkimo kontrolę bus atsakinga Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA).

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad Jūsų sutartis dėl komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo galios iki š. m. balandžio 30 d. Jokių naujų sutarčių dėl komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo sudaryti nereikės, nes įsigalios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos patvirtinta dvinarė vietinė rinkliava, apie kurios dydį, mokėjimo tvarką, atsižvelgiant į Jūsų gyvenamąjį adresą, būsite informuoti tiesiogiai Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.

Iki mėnesio pabaigos atsiųsime Jums sąskaitą pagal šiai dienai galiojančią sutartį. Atsiskaityti už Jums suteiktas paslaugas 2018 m. balandžio mėn. Nuo gegužės 1 dienos mokėjimo pranešimus už suteiktas Mišrių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas gausite nebe iš atliekų vežėjo, bendrijos ar pastato administratoriaus, o tiesiogiai iš rinkliavos administratoriaus – Savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.

Pirmieji mokėjimo pranešimai apie 2018 m. rinkliavą visiems rinkliavos mokėtojams bus siunčiami š. m.  gegužės ir birželio mėnesiais. Juose bus nurodytas vietinės rinkliavos dydis, apskaičiuotas už 8 (aštuonis) šių metų mėnesius.

Penkios atliekų surinkimo zonos:

Mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas nuo gegužės Vilniaus mieste teiks 3 vežėjai  ,,VSA Vilnius“, ,,Ecoservice“, ,,Ekonovus“, atrinkti konkurso būdu. Vilnius bus suskirstytas į penkias atliekų surinkimo zonas, kurių kiekvienai aptarnavimo zonai yra priskirtas skirtingas atliekų vežėjas.

Atliekų surinkimo zonos Vilniaus mieste nuo gegužės 1 dienos:

1 aptarnavimo zona: Verkiai – Žirmūnai (Verkių, Fabijoniškių seniūnijos, šiaurinės Žirmūnų ir Šnipiškių seniūnijų dalys), aptarnaus „Ecoservice“.

2 aptarnavimo zona: Antakalnis – Naujoji Vilnia (Antakalnio, Naujosios Vilnios seniūnijos ir šiaurinė Rasų seniūnijos dalis), aptarnaus „Ecoservice“.

3 aptarnavimo zona: Naujininkai – Paneriai (Naujininkų, Panerių, Grigiškių seniūnijos, pietinė Rasų seniūnijos dalis, pietinė Vilkpėdės seniūnijos dalis), aptarnaus „Ekonovus“.

4 aptarnavimo zona: Pašilaičiai – Lazdynai (Pašilaičių, Justiniškių, Šeškinės, Viršuliškių, Karoliniškių, Pilaitės, Lazdynų seniūnijos), aptarnaus „Ecoservice“.

5 aptarnavimo zona: Vilniaus centras (Senamiesčio, Naujamiesčio, Žvėryno seniūnijos, pietinės Šnipiškių ir Žirmūnų seniūnijų dalys ir šiaurinė Vilkpėdės seniūnijos dalis), aptarnaus „VSA Vilnius“.

Konteinerių identifikavimas:

Iki pradedant teikti paslaugas pagal naująją tvarką, kiekvienas mišrių komunalinių atliekų konteineris PRIVALO būti identifikuotas (paženklintas) specialiais lipdukais (elektromagnetinėmis žymėmis) – ženklinimą šiuo metu intensyviai vykdo visų atliekų tvarkymo įmonių darbuotojai. Prašome Jūsų – gyventojų, verslo įmonių – supratingumo ir bendradarbiavimo, sudarant sąlygas Jus nuo gegužės 1 dienos aptarnausiančiam atliekų vežėjui identifikuoti Jūsų konteinerį (jei tai dar nebuvo padaryta iki šios dienos).

SVARBU: Neidentifikavus Jūsų konteinerio, atliekų tvarkymo paslaugos po gegužės 1 dienos Jūsų adresu NEGALĖS BŪTI teikiamos.

Ką turėtumėte atlikti, kad ir Jūsų individualioje namų valdoje / Jūsų įmonės naudojamas konteineris būtų identifikuotas laiku?

  • Konteinerių ženklinimas vykdomas tą pačią dieną kaip ir atliekų išvežimas, tačiau nebūtinai tuo pačiu metu, todėl PRAŠOME neskubėti įtraukti savo konteinerių į kiemus / į rakinamas aikšteles / sandėliukus, nors jie ir buvo ištuštinti; taip pat – neužrakinti šachtų ar kitų patalpų durų, kuriose paprastai laikomi konteineriai. Būsime dėkingi, jei atliekų vežimo dieną konteineriai būtų lengvai prieinami žymėtojams nuo 6 iki 22 val.
  • Jeigu iš mūsų ar kitos atliekų vežimo įmonės gausite papildomos informacijos, kad konteineriai jūsų mikrorajone / gatvėje bus ženklinami kitą dieną nei surenkamos atliekos – prašome konteinerius išstumti už savo teritorijos vartų nepaisant to, ar jie buvo užpildyti, ar tušti.
  • Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad Jūsų konteinerį gali atvykti ženklinti nebūtinai mūsų įmonės darbuotojai. Kiekvienai aptarnavimo zonai yra priskirtas konkretus atliekų vežėjas, todėl Jūsų konteinerius specialiais elektroniniais lipdukais paženklins tas vežėjas, kuris ateityje ir teiks Jums mišriųjų atliekų tvarkymo paslaugas.

Kas teiks paslaugas nuo gegužės 1 dienos?

Norėdami sužinoti, kuriai mišrių komunalinių atliekų surinkimo-vežimo / kurio paslaugų teikėjo aptarnavimo zonai priskirtas Jūsų adresas, taip pat – norėdami preliminariai apsiskaičiuoti vietinės rinkliavos dydį, šią ir kitą aktualią informaciją apie nuo gegužės  dienos įsigaliosiančią naują atliekų tvarkymo Vilniaus mieste tvarką galite sužinoti „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ interneto svetainėje www.atliekuadministratorius.lt.  

Jei konteineris liko nepažymėtas?

Jei taip nutiko / nutiktų, kad Jūsų konteineris iki gegužės 1 dienos NEBUS SPĖTAS identifikuoti dėl aukščiau išvardytų priežasčių, nors Jūsų gyvenamoji / verslo vieta priskirta mūsų įmonės aptarnaujamai teritorijai, prašome susisiekti su mumis žemiau nurodytais kontaktais, kad būtų galimybė atvykti identifikuoti Jūsų konteinerį bei įtraukti Jūsų adresą į aptarnavimo grafiką.  

Taip pat atkreipiame Jūsų dėmesį, kad antrinių žaliavų surinkimo tvarka išlieka galioti – jeigu mūsų įmonė buvo atsakinga už antrinių atliekų surinkimą Jūsų adresu ir papildomos informacijos negavote, kad tvarka keitėsi – šią paslaugą teiksime ir po gegužės 1 dienos.  

Tikėtina, kad pirmosiomis gegužės mėnesio dienomis gali kilti nesklandumų dėl neidentifikuotų konteinerių, neatitikimų aptarnavimo grafikuose ar įsigaliosiančių naujovių atliekų tvarkymo srityje. Labai tikimės Jūsų kantrybės, supratingumo ir bendradarbiavimo, prisidedant prie šių pokyčių atliekų tvarkymo srityje įgyvendinimo Vilniaus mieste.   

Mūsų tikslas – išlikti patikimu paslaugos teikėju vilniečiams ir jų svečiams, rūpinantis mūsų miesto švara!