KAIP ATNAUJINTI SENUS RADIATORIUS?

KAIP ATNAUJINTI SENUS RADIATORIUS?

Įsigijau butą ir norėčiau jame senus radiatorius pakeisti naujais. Ką man reikėtų daryti? Ką daryti gedimo atveju arba nešylant radiatoriams?

Į klausimą atsako Mantas Tamošauskas, UAB „Ozo miestas“ direktoriaus pavaduotojas.

Įvykus avarijai, prakiurus ar kitaip sugedus radiatoriui, būsto administratorius „Ozo miestas“ pataria kreiptis į namą administruojantį vadybininką, kuris padės susisiekti su šildymo sistemų prižiūrėtoju, pašalinsiančiu gedimą arba tiesiogiai į namo šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojo avarinę tarnybą. Jei gedimas įvyko šildymo sezono metu, tuomet šildymo sistemų prižiūrėtojas buto savininko lėšomis nebetinkamus prietaisus pakeičia lygiai tokiais pat ir tokiems darbams projekto rengti nereikia. Jei analogiški prietaisai nebegaminami – jie užaklinami iki kol bus atnaujintas arba sudarytas paprastojo remonto projektas.

Vonioje esantis gyvatukas taip pat yra privatus įrenginys, už kurį yra atsakingas pats gyventojas. Norint jį pakeisti paprastojo remonto projektas yra nereikalingas, tačiau prieš pradedant darbus būtina susisiekti su šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoju. Atvykęs specialistas įsitikins naujo gyvatuko tinkamumu, užsuks vandens tiekimą bei įsitikins, jog darbai buvo atliekami tinkamai.

„Ozo miestas“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, atnaujinus paprastojo remonto projektą, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių nepatogumų. Jei gyventojai jaučia, kad prietaisai šyla netinkamai ar yra seni, surūdiję, jie turėtų būti pakeisti naujais. Įprastai radiatoriai, kurie name naudojami daugiau nei 20 metų, yra laikomi senais padidintos rizikos prietaisais.

Iškilus aktualiems klausimams dėl daugiabučio administravimo, kreipkitės el.paštu klauskite@civinity.eu arba telefonu 8 700 55 188 ir mūsų specialistai Jums atsakys.